Η απευαισθητοποίηση χρησιμοποιείται όταν θέλουμε να αποβάλλουμε ή να μειώσουμε φοβίες του ζώου με απλά καθημερινά πράγματα και όχι μόνο, π.χ ηλεκτρική σκούπα, πιστολάκι μαλλιών, τη χτένα του, διάφορους ήχους κ.α.
Η απευαισθητοποίηση χρησιμοποιείται όταν θέλουμε να αποβάλλουμε ή να μειώσουμε φοβίες του ζώου με απλά καθημερινά πράγματα και όχι μόνο, π.χ ηλεκτρική σκούπα, πιστολάκι μαλλιών, τη χτένα του, διάφορους ήχους κ.α.
Leave A Comment
You must be logged in to post a comment.